FIFA Dünya Kupası

MİLLİLER RAKİPLERİ BEKLİYOR

milli

A Milli Futbol Takımımız yarın (25.07.2015) Saint Peterburg’da çekilecek 2018 FIFA Dünya Kupası elemelerinde karşılaşacağı rakiplerin kurasını bekliyoruz. 2002’den bu yana FIFA Dünya Kupası’nda boy gösteremeyen milliler Fatih Terim ile birlikte bunu kırarak 2018 FIFA Dünya Kupası’nda yerini almak istiyor.

Milliler FIFA Temmuz Ayı genel sıralamasında 48. sıraya, Avrupa sıralamasında ise 28. sıraya yükselmesine rağmen kuraya 4. torbadan girecek. 1998 yılından bu yana ilk defa 4. torbadan kuraya girecek olan milliler tekrar yükselişe geçmek istiyor. Millilerin 1. torbadan muhtemel rakipleri; Almanya, Belçika, Hollanda, Portekiz, Romanya, İngiltere, Galler, İspanya ve Hırvatistan.

Millileri ilk torbadan güçlü rakipler beklerken 2. torbada nispeten daha gücümüze yakın takımlar bulunuyor; Slovakya, Avusturya, İtalya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İzlanda, Danimarka ve Bosna Hersek. 3. Torbadan ise millilerimizin muhtemel rakipleri; Ukrayna, İskoçya, Polonya, Macaristan, İsveç, Arnavutluk, Kuzey İrlanda, Sırbistan ve Yunanistan.

Millilerin de bulunduğu 4. torbadan rakibi olmayacak. 5. torbada ise muhtemel rakipler; Güney Kıbrıs, Letonya, Ermenistan, Finlandiya, Beyaz Rusya, Makedonya, Azerbaycan, Litvanya ve Moldova. Son torbada ise; Kazakistan, Lüksemburg, Lihtenştayn, Gürcistan, Malta, San Marino ve Andorra.

Milliler 6’lı veya 5’li gruplardan birinde yer alacak olup karşılaşmalar 4-5-6 Eylül 2016 tarihinde başlayacak. Kura çekimi sonuçlarına Türkiye’nin ilk ve tek FIFA Dünya Kupası sitesi fifadunyakupasi.com’dan takip edilebilirsiniz.

Mesajınızı Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir